LIVE KAMERA

kalendar

Neprehliadnite aktuálne akcie, koncerty
a pripravované novinky

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa

Jánská Dolina

Vzdialená iba 21 km, 28 minút autom. V severnej časti Jánskej doliny v Národnom parku Nízke Tatry vo výške 766 metrov nad morom sa nachádza vstup do jedinej celoročne sprístupnenej jaskyne na Liptove – Stanišovskej jaskyne. Dokonalý zážitok návštevníci zažijú pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami – jaskyniarmi. Na cestu si posvietia čelovou lampou.

Čerenova skala

Čerenova skala

Chočské Vrchy

Vzdialená iba 23 km, 31 minút autom. Čerenova skala sa nachádza v Chočských vrchoch nad Liptovskou Annou. Nie je to veľmi výrazný kopec ale na jeho vrchole sa však nachádza skalná plošinka, z ktorej sa Vám naskytne pôsobivý výhľad na priehradu Liptovská Mara a Nízke Tatry. Túra začína v obci na námestí alebo na konci dediny v ústi doliny, kde začína lesná cesta.

Veľký Choč

Veľký Choč

Chočské vrchy

Vzdialený 34 km, 33 minút autom. Veľký Choč, týčiaci sa na hranici Liptova a Oravy patrí k najkrajším vrchom Slovenska. Toto územie bolo vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu. Na Slovensku je len málo vrchov, z ktorých turisti uvidia taký veľký kus krajiny ako z Veľkého Choča. Z vrcholu možno zostúpiť na liptovskú alebo oravskú stranu viacerými turistickými trasami.

VEŽA KOSTOLA PANNY MÁRIE

VEŽA KOSTOLA PANNY MÁRIE

Liptovská Mara

Vzdialená iba 14km, 25 minút autom. Veža kostolíka je zďaleka viditeľným a vyhľadávaným miestom na brehu Liptovskej Mary. Veža sa zachovala z ranogotického kostola z 13. storočia na mieste zaniknutej obce Liptovská Mara. Chrám, ktorý bol celý stredovek najvýznamnejším na Liptove, bol zbúraný v roku 1975 v súvislosti s výstavbou vodnej priehrady rovnakého mena. Kópia kostola s originálnymi detailmi dnes stojí v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline

Archeoskanzen Havránok

Archeoskanzen

Havránok

Vzdialený iba 14km, 25 minút autom. Nad priehradným múrom Liptovskej Mary, 2 km južne od obce Bobrovník, na východnom úpätí vrchu Úložisko sa nachádza archeologická lokalita Havránok – keltské opevnenie osady Kotínov s druidskou svätyňou z 1. storočia pred Kr. Je tu vybudované aj verejnosti sprístupnené múzeum v prírode.

Lučanský vodopád

Lučanský vodopád

Lúčky

Vzdialený 27 km, 26 minút autom. Kúpeľná obec Lúčky leží neďaleko Veľkého Choča v Dolnom Liptove. Okrem toho, že sa právom pýši prívlastkom „kúpeľná“, má ešte niečo, čo ju robí jedinečnou – Národnú prírodnú pamiatku Lúčanský vodopád. 12 metrov vysoký Lúčanský vodopád je raritou aj preto, že leží uprostred dedinky.

Bešeňovské Travertíny

Bešeňovské Travertíny

Bešeňová

Vzdialené iba 23 km, 20 minút autom. Obec Bešeňová je jednou z mála vzácnych lokalít, kde sa vyskytujú „sladkovodné“ vápence, čiže travertíny. Tento lom leží severne od obce. Vďaka vhodným prírodným podmienkam v obci Bešeňová vzniklo „travertínové pole“. Bešeňovské travertíny sú krásne farebné a svojou pestrou skladbou sú najzaujímavejšie, aj keď nepatria medzi tie najväčšie a najmohutnejšie.

Demänovská Jaskyňa Slobody

Jaskyňa Slobody

Demänovská Dolina

Vzdialená iba 6 km, 5 minút autom. Demänovská jaskyňa slobody je súčasťou obrovského podzemného krasového systému v Demänovskej doline pod Nízkymi Tatrami. Má jedinečnú kvapľovú výzdobu, ktorá ju radí medzi najkrajšie jaskyne v Európe. V Demänovskej jaskyni slobody sa nachádza množstvo rozšírených priestorov – siení a dómov s prekrásnou sintrovou výzdobou.

Vodná nádrž Liptovská Mara

Vodná nádrž

Liptovská Mara

Vzdialená iba 14km, 25 minút autom. Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more”. Podľa objemu zadržanej vody ide o najväčšiu vodnú nádrž na Slovensku. Hlavným účelom priehrady je protipovodňová ochrana, ale slúži aj na výrobu elektrickej energie.

Vrbické pleso

Vrbické pleso

Demänovská Dolina

Vzdialené iba 15km, 20 minút autom, Ľadovcové pleso a najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách, ktoré leží vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Má plochu 0,69 ha, maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m. Toto morénové jazero vzniklo po ústupe ľadovca zo severných svahov Chopka a Derešov. Svojím vznikom sa viac podobá plesám vo Vysokých Tatrách. Okolie Vrbického plesa je dobre sprístupnené turistickými chodníkmi. Od roku 1975 je prírodnou pamiatkou a platí preň najvyšší, piaty stupeň ochrany.